Poptávka

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Odesláním poptávky souhlasíte se zpracováním osobních údajů a údajů společnosti k obchodním účelům, v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.
Vybraná řešení

Výstavba tří domovních kotelen v bytových domech

Zpracování návrhu optimálního způsobu vytápění, projektové dokumentace, zařízení stavebního povolení, 100% financování, výstavba a následný provoz kotelny, nepřetržitý dálkový dohled nad provozem z centrálního dispečinku, dodávka paliva certifikovanou cisternou.

Systém/Řešení:

Odpojení bytových domů od CZT a instalace biomasových kotlů na dřevěné pelety do suterénu jednotlivých objektů

Palivo:

dřevěné pelety

Způsob dodávky paliva:

moderní cisternou s certifikací ENplus A1 a integrovaným odsáváním prachu

Roční spotřeba paliva:

3 x 30 tun pelet

Velikost palivového skladu:

3 x 6 tun

Objem dodávaného tepla:

1 600 GJ

Dosažená úspora ročních nákladů za teplo:

37%

Lokalita:

Obec Solenice

Detaily realizace

Obec Solenice se nachází na území Středočeského kraje, okres Příbram. Zásobování teplem v obci bylo zajišťováno výrobou tepelné energie v centrálním zdroji s využitím LTO jako palivové základny.

Vzhledem k předimenzovanosti kotelny a rozvodů a tím i vysokým ztrátám tepla, byly pro mnoho odběratelů roční náklady za teplo již neúnosné a vedly ke ztrátě důvěry v centrální zásobování teplem. IVORY Energy oslovila se svým řešením výstavby domovních kotelen bytové domy nejvíce vzdálené od centrální kotelny, na které ztráty v rozvodech dopadaly nejsilněji.

Cílem projektu bylo efektivní a ekologické řešení výroby tepla ve třech bytových domech (54 bytů) ve vlastnictví SVJ, které povede k odpojení od neefektivního CZT systému založeného na spalování LTO za zdroj tepla, který bude umístěn přímo v suterénu jednotlivých objektů a bude získávat tepelnou energii z dřevní biomasy, konkrétně dřevěné pelety.

Řešení IVORY Energy pokrývalo návrh technického řešení, projekt, financování i následný provoz domovních kotelen, včetně zásobování palivem bez jakékoliv finanční spoluúčasti ze strany jednotlivých SVJ. Pro účely instalace tepelných zdrojů a palivových skladů jsme využili nepoužívaný prostor v suterénu jednotlivých objektů. Vznikly tři identické domovní kotelny, jejíž základem jsou špičkové peletové kotle o výkonu 2×50 kW a palivový sklad o velikosti 6 tun umožňující efektivní plnění z ulice moderní certifikovanou cisternou. Cenu tepla pro obyvatele bytových jednotek se díky komplexnímu řešení IVORY Energy podařilo snížit o téměř 40%, a to bez jakékoliv investice ze strany SVJ.

Galerie

Reference

„Úspora dosáhla téměř 40% proti původnímu stavu, o kotelně ve sklepě prakticky nevíme, zásoba paliva vydrží více než měsíc“.
Pan Vápeník, předseda jednoho z SVJ

Odebírejte teplo od nás

Máte zájem o více informací a možnosti relizace dodávky výhodného tepla ve vašem okolí?

Zjistěte, jaké jsou výhody dodávky tepla od IVORY Energy.

Připravte se na topnou sezónu

Největší český distributor kvalitních dřevěných pelet, briket a baleného uhlí s unikátní certifikovanou dopravou.